700, 830(filia Czerniewo),

83-034 TRĄBKI WIELKIE

e-mail: strabkiw@diecezja.gda.pl

Pogrzeb

Doświadczenie straty kogoś bliskiego jest dla nas najczęściej bardzo ciężkim doświadczeniem. Poczucie pustki, osamotnienia, czasami buntu wobec tych wydarzeń są charakterystycznymi zachowaniami w żałobie. Szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i modlimy się za naszych zmarłych. Po śmierci naszych bliskich w chrześcijańskiej wierze chcemy zapewnić im godny, religijny pochówek. Łączy się to z naszą wiarą w zmartwychwstanie i życie wieczne po śmierci.

Chcąc ustalić obrzęd pochówku należy u duszpasterza zgłosić śmierć bliskiej osoby i przedstawić akt zgonu oraz zaświadczenie o zgonie, które umożliwia prawne dokonanie pochówku. W kancelarii wraz z księdzem trzeba ustalić datę pogrzebu oraz ewentualne dodatkowe okoliczności, np. dotyczące miejsca na cmentarzu lub w przypadku kremacji. Do dyspozycji rodziny i bliskich pozostaje do dnia pogrzebu kostnica, która przeznaczona jest na modlitwę.

Msza papieska

Wnętrze Kościoła