Niedziela

700, 830(filia Czerniewo),

1000, 1130, 1800
Poniedziałek-piątek

700 (okres kolęd),
1800

 

 

Codziennie po Mszy Świętej

godz. 1840

 

Adres:
ul. Gdańska 6
83-034 TRĄBKI WIELKIE
tel. (58) 682 83 70

e-mail: strabkiw@diecezja.gda.pl

Numer konta:
Bank Spółdzielczy nr 36 8335 0003 0300 0114 2000 0001

11 listopada 2016

Obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości

W dniu 11 listopada 2016, z inicjatywy Wójta Błażeja Konkola, Dyrektor Gimnazjum Ewy Marii Tuz, ks. proboszcza Bolesława Antoniowa oraz dyrektora GOKSIR Leszka Orczykowskiego, została zorganizowana gminna uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
Obchody rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Trąbkach Wielkich. W mszy uczestniczyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej i Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Trąbkach Wielkich. Okolicznościową homilię wygłosił ks. rektor z ełganowskiego kościoła Jarosław Brylowski. Ponadto w Mszy św. uczestniczyli księża Krzysztof Masiulanis z Sobowidza i Andrzej Sowiński z Mierzeszyna.
Po Mszy św., przed tablicą upamietniajacą Żołnierzy Wyklętych, zostały złożone kwiaty przez delegacje samorządu gminnego, harcerzy, radnych i sołtysów oraz zaproszonych gości. Głos zabrał wójt, Błażej Konkol, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Leszczyński i radny Rady Powiatu Mateusz Sroka.
Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez wójta do miejscowego gimnazjum na część artystyczną w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Huberta Szczypiorskiego oraz 24 osobowy chór i solistów z Gminy Cewice.Uczestnicy uroczystości, ulicami Gdańską i św. Floriana, w Marszu Niepodległości, przeszli do gimnazjum. Uczestnikom marszu towarzyszyli werbliści, którzy wybijali rytm, szpaler harcerzy z flagami biało-czerwonymi oraz palące pochodnie niesione przez mieszkańców i włodarzy gminy.
Program artystyczny był specjalnie przygotowany na okoliczność uczczenia 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni, co raz, gromki brawami nagradzali chór i orkiestrę za wspaniałe, profesjonalne wykonane utworów - pieśni z minionych lat. Uroczystość zakończyła się spotkaniem na tradycyjnej kawie i ciachu.

info i foto wkempa


Zdjęcia

Msza papieska

Wnętrze Kościoła

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
84 0.066263914108276